المپیاد بین المللی سواد رسانه ای


 المپیاد بین المللی سواد رسانه ای

تعداد بازدید:

45 بازدید

 المپیاد بین المللی سواد رسانه ای

نظرات:

0 دیدگاه

 المپیاد بین المللی سواد رسانه ای

انتشار:

10 اسفند 1396

ارسال شده توسط مدیر سایت

لینک کوتاه این مطلب:

https://darsbox.org/b/3254

 المپیاد بین المللی سواد رسانه ای

 المپیاد بین المللی سواد رسانه ای

با توجه به لزوم ارتقای جهانی مهارت نوجوانان در مواجهه با رسانه‌ها نخستین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه‌ای با عنوان IMLO 2018 به ابتکار باشگاه سواد رسانه‌ای ایران، اسفندماه 96 در شهر کوالالامپور مالزی برگزار می‌شود.

نخستین دوره المپیاد بین المللی سواد رسانه ای با عنوانِ IMLO 2018 (International Media Literacy Olympiad) با حضور دانش آموزان برگزیده ایرانی و مالزیایی به ابتکار باشگاه سواد رسانه ای ایران در شهر کوالالامپور مالزی از تاریخ 13 الی 22 اسفند 96 در کشور مالزی برگزار می گردد.

با توجه به نقش رسانه ها در تربیت آینده سازان کشورهای مختلف دنیا و نیز اهمیت توانمندسازی مخاطبان نوجوان در مقابل پیامهای رسانه ای، نهضت جهانی سواد رسانه ای در بسیاری از کشورهای دنیا به ویژه کشورهای شرقی و در حال توسعه، در سالهای اخیر شتاب بیشتری پیدا کرده است. در همین راستا باشگاه سواد رسانه ای ایران به عنوان یکی از پیشگامان این حوزه اقدام به طراحی و اجرای رویدادی با ابعاد ملی و بین المللی و با مخاطب نوجوان نمود.

بر اساس این گزارش نخستین دوره المپیاد «ملی» سواد رسانه ای در ایران با معرفی برگزیدگان مدال طلای این المپیاد در سال تحصیلی 95-96 به صورت کشوری برگزار شد. در همین راستا برگزیدگان مدال طلای المپیاد ملی ایران به همراه جمعی از دانش آموزان برگزیده مالزیایی در رویداد IMLO 2018 با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. بخشهای این رقابت شاملِ مواردی همچون حضور در چند موقعیت رسانه ای مالزی، ارائه ایده های نوآورانه برای آموزش مجازی سواد رسانه ای به دانش آموزان جهان به شیوه MOOC، حضور در آزمون پایانی و حضور در یکی از مهمترین همایشهای بین المللی سواد رسانه ایِ جهان ICMEDLIT که به همت دانشگاه کلانتان مالزی (UMK) برگزار می شود می باشد.

لازم به ذکر است در انتهای این سفر دبیرخانه بین المللی IMLO تشکیل شده و دوره های بعدی این المپیاد در یکی از کشورهای فعال در این دبیرخانه بین المللی برگزار خواهد شد.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه

لطفا همه فیلدها را پر کنید

CAPTCHA


نظرات ثبت شده

مقالات ویژه
آرشیو


مقالات پربازدید
آرشیو


آخرین مقالات
آرشیو


بازدید امروز: 16622

بازدید هفته: 130682

بازدید ماه: 467012

کلیه حقوق سایت متعلق به مدیر سایت میباشد.