آزمون نمونه دولتی ششم 97-98


آزمون نمونه دولتی ششم 97-98

تعداد بازدید:

45 بازدید

آزمون نمونه دولتی ششم 97-98

نظرات:

0 دیدگاه

آزمون نمونه دولتی ششم 97-98

انتشار:

29 تیر 1395

ارسال شده توسط مدیر سایت

لینک کوتاه این مطلب:

https://darsbox.org/b/4112

آزمون نمونه دولتی ششم 97-98

آزمون نمونه دولتی ششم 97-98

هر سال برای شناسایی دانش آموزان نخبه و فراهم کردن امکان تحصیل آن ها در مراکز معتبر و نمونه دولتی آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی برگزار می شود که دانش آموزان برای قبولی و انتخاب در مدارس نمونه دولتی باید در این آزمون از آمادگی مناسب درسی برخوردار باشند. ثبت نام آزمون فوق در ماه اسفند و به صورت اینترنتی انجام می شود.طبق قانون و مطابق ماده 17 دستورالعمل اجرایی مدارس نمونه دولتی طراحی سوالات و برگزاری آزمون نمونه دولتی بر عهده اداره کل آموزش و پرورش استان ها خواهد بود.

سوالات و ضریب دروس آزمون نمونه دولتی ششم 97-98

این آزمون شامل 80 سوال تستی (چهار گزینه ای) است که دانش آموز برای پاسخ به تمام سوالات 100 دقیقه زمان در اختیار دارد. در ادامه به تعداد سوالات دروس امتحانی و ضریب آن اشاره شده است.

درس آموزش قرآن و هدیه های آسمان 10 سوال و با ضریب 2محاسبه می شود.

درس فارسی ( مهارت خواندن و نوشتن ) 20 سوال و با ضریب 2 محاسبه می شود.

درس مطالعات اجتماعی 10 سوال و با ضریب 1 محاسبه می شود.

درس علوم تجربی 20 سوال و با ضریب 2 محاسبه می شود.

درس ریاضی 20 سوال و با ضریب 2 محاسبه می شود.

مرجع تالیف تمام سوالات مفاهیم کتب درسی پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 97-98 خواهد بود و دانش آموز باید نسبت به حل نمونه سوالات این آزمون و درک تمام مطالب کتاب اقدام نماید.

 قوانین آزمون نمونه دولتی ششم 97-98 

دانش آموز باید تابعیت ایرانی داشته باشد.

به دست آوردن نمره خیلی خوب برای تمام دروس الزامی است. در صورت داشتن یک نمره خوب در یکی از دروس و باقی نمرات خیلی خوب دانش آموز می تواند ثبت نام کند.

هر پاسخ درست 3 امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط 1 امتیاز منفی خواهد داشت و سوالاتی که به آن پاسخ داده نمی شود بدون امتیاز خواهد بود.

اگر دانش آموز بیش از یک گزینه برای یک سوال انتخاب کرده باشد 1نمره منفی برای وی منظور خواهد شد.

دانش آموزان اقلیت های دینی ( مسیحیان، کلیمیان و زرتشتیان) به جای پاسخ به سوالات درس قرآن و هدیه های آسمانی به سوالات کتاب هدیه های آسمانی اقلیت های دینی باید پاسخ دهند.

سوالات درس تعلیمات دینی و قرآن به گونه ای طراحی می شود که دانش آموزان اهل سنت و شیعه قادر به پاسخگویی سوالات امتحانی باشند.

نمونه سوالات آزمون نمونه دولتی ششم 97-98

یکی از مهم ترین عوامل موثر در قبولی افراد آشنایی با نمونه سوالات سوال های گذشته آزمون نمونه دولتی است و در این راستا وب سایت مهندس پاک نیت اقدام به تهیه نمونه سوالات امتحانی برای دانش آموزان نموده که می توانند با استفاده از این سوالات آمادگی لازم برای آزمون نمونه دولتی ششم به دست آورندمام نمونه سوالات همراه با جواب و پاسخ کامل بوده که توسط اساتید برتر هر درس پاسخ داده شده است. دانش آموزان می توانند با تهیه این نمونه سوالات خود را برای آزمون نمونه دولتی ششم 97-98 آماده کرده و نمره قبولی کسب کنند.

دانلود نمونه سوالات از تلگرام

applicationsources@

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه

لطفا همه فیلدها را پر کنید

CAPTCHA


نظرات ثبت شده

مقالات ویژه
آرشیو


مقالات پربازدید
آرشیو


آخرین مقالات
آرشیو


بازدید امروز: 18104

بازدید هفته: 122947

بازدید ماه: 458529

کلیه حقوق سایت متعلق به مدیر سایت میباشد.