اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد


اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد

تعداد بازدید:

25 بازدید

اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد

نظرات:

1 دیدگاه

اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد

انتشار:

05 مرداد 1395

ارسال شده توسط مدیر سایت

لینک کوتاه این مطلب:

https://darsbox.org/b/4129

اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد

سرانجام با برگزاری جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با مسئولان وزارت آموزش و پرورش، اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد و دانش‌آموزانی که فکر می‌کنند حقشان ضایع شده می‌توانند به ستادهای هدایت تحصیلی مراجعه کنند.

رئیس ستاد هدایت تحصیلی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جلسه سه ساعته مسئولان این وزارتخانه با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برای بررسی مشکلات انتخاب رشته تحصیلی گفت: الزام به اجبار در انتخاب رشته تحصیلی حذف شد.

 

حمیدرضا کفاش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه میان مسئولان وزارت آموزش‌و‌پرورش و اعضای کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس به منظور بررسی مشکلات دانش‌آموزان در روند انتخاب رشته تحصیلی، اظهار کرد: در این جلسه مسائل مربوط به انتخاب رشته تحصیلی در استان‌های مختلف بررسی شد.

وی افزود: وزیر آموزش‌و‌پرورش اجازه داد تا در ستاد هدایت تحصیلی که در این وزارتخانه ایجاد شده است، به تفکیک مسائل استان‌های مختلف را بررسی کنیم و در مناطقی که با مشکل مواجه هستیم انعطاف‌هایی درنظر گرفته شود.

رئیس ستاد هدایت تحصیلی وزارت آموزش‌و‌پرورش گفت: به عنوان مثال در برخی مناطق دانش‌آموز تمایل ندارد تا به اولویت نخستی که در فرم هدایت تحصیلی برای او تعیین شده برود بنابراین این مناطق اجازه می‌دهیم تا چند کلاس را در رشته‌های خاص ایجاد کنند.

کفاش ادامه داد: با انعطافی که در نظرگرفته شده است برنامه هدایت تحصیلی به گونه‌ای اجرا می‌شود که الزام به اجبار در انتخاب رشته تحصیلی پیش نیاید.

وی مطرح کرد: دانش‌آموزانی که در انتخاب رشته تحصیلی با مشکل مواجه بوده و نسبت به آن معترض هستند و احساس می‌کنند که حق برخی از آنها ضایع شده است، به ستادهای هدایت تحصیلی در مناطق و شهرستان‌ها مراجعه کنند تا به صورت موردی به مشکل آنها رسیدگی شود.

منبع: پایگاه خبری-تحلیلی فرهنگیان

مطالب ویژه برای دهمی ها

گام به گام دهم

بارم بندی دهم

کتاب های درسی پایه دهم

دانلود گام به گام دهم

بارم بندی دهم

مشاهده مطلب

نمونه سوالات امتحانی دهم

دی وی دی های آموزشی دهم

کانال تلگرام دهمی ها

نمونه سوال دهم

دی وی دی های دهم

کانال تلگرام دهم

با دوستانتان به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه

لطفا همه فیلدها را پر کنید

CAPTCHA


نظرات ثبت شده

سوگند عرب 10 مرداد 1395

سلام یه سوال داشتم . من مدرسه نمونه دولتی رشته تجربی قبول شدم . میخواستم بپرسم این قانونی که الان میگن اومده که براساس معدل تجربی میگیرین امکانش هست من نتونم برم تجربی .معدلم19.86هست.


برچسب ها


مقالات ویژه
آرشیو


مقالات پربازدید
آرشیو


آخرین مقالات
آرشیو


بازدید امروز: 10016

بازدید هفته: 79672

بازدید ماه: 544015

کلیه حقوق سایت متعلق به مدیر سایت میباشد.