۱۲۰ کتاب دهم شاخه‌های فنی و کاردانش


 ۱۲۰  کتاب دهم شاخه‌های فنی و کاردانش

تعداد بازدید:

22 بازدید

 ۱۲۰  کتاب دهم شاخه‌های فنی و کاردانش

نظرات:

0 دیدگاه

 ۱۲۰  کتاب دهم شاخه‌های فنی و کاردانش

انتشار:

24 مرداد 1395

ارسال شده توسط مدیر سایت

لینک کوتاه این مطلب:

https://darsbox.org/b/4237

 ۱۲۰  کتاب دهم شاخه‌های فنی و کاردانش

احمدرضا دوراندیش مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش امروز در نشست خبری در خصوص تألیف کتاب‌های درسی شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش، اظهار داشت: در شاخه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای سه سال است که نیازسنجی و پژوهش صورت گرفته است که این برنامه‌ریزی با استفاده از صاحب‌نظران انجام شده است.

وی ادامه داد: برای هر رشته در آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای ۱۰ سند تحولی از جمله تحلیل سیاست‌های کلی رهبر معظم انقلاب در خصوص آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای طراحی شده است.

مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش با بیان اینکه از اطلاعات مربوط به مرکز آمار کشور، اداره اصناف و طبقه مشاغل کاری استفاده شده است، گفت: حدود ۴۰۰ کارشناس از اصناف کشور و دستگاه‌های دیگر به سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی دعوت شدند و در تحلیل حرف و مشاغل همکاری‌هایی صورت گرفته است.

دوراندیش افزود: اطلاعات حدود ۲۰۰ دستگاه کارخانه و صنف بررسی شده و در برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: با اقتصاددانان نیز جلسه‌ای داشتیم و در خصوص اینکه وضعیت حِرف در آینده چگونه است به بحث و تبادل‌نظر پرداخته‌ایم.

مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش با اشاره به رشته‌های جدید در شاخه فنی‌وحرفه‌ای در سال تحصیلی آینده، اظهار داشت: در شاخه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای رشته‌های فتوگرافیک، تولید برنامه تلویزیونی، مکاترونیک، معماری داخلی و حمل‌ونقل رشته‌های جدید شاخه فنی‌وحرفه‌ای در سال تحصیلی جدید هستند.

دوراندیش در خصوص اولویت‌های ایجاد رشته‌ها، یادآور شد: در بعضی رشته‌ها که به لحاظ سطح آموزشی در سطح دیپلم نبوده یا اشباع شده‌اند این رشته‌ها حذف یا تلویق شده است.

وی در خصوص تولید کتاب‌های جدید بیان داشت: حدود ۱۲۰ عنوان کتاب درسی و راهنمای مربوط به آن در پایه دهم در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش در سال تحصیلی جدید‌التألیف هستند.

مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش عنوان کرد: کتابی مربوط به شایستگی‌های فنی‌وحرفه‌ای و کتابی نیز در خصوص امر شایستگی‌های غیرفنی‌وحرفه‌ای تألیف شده است.

وی تأکید کرد: دنیای امروز نشان می‌دهد دانش‌آموز علاوه بر کسب شایستگی‌های فنی‌وحرفه‌ای باید شایستگی‌های غیرفنی و حرفه‌ای مانند ارتباط با محیط کار، مدیریت زمان و آشنایی با فناوری را برای مدت سه سال تحصیل در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای داشته باشد ضمن اینکه در پایه اول این شاخه نیز دانش‌آموزان الزامات محیط کار را آموزش می‌بینند.

دوراندیش با اشاره به دوره‌های آموزشی برای مدرسان در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای اظهار داشت: ۱۱۰ دوره ضمن خدمت در سال جاری برای مدرسان برگزار می‌کنیم که ۸۷ دوره از شهریور برگزار می‌شود و مدرسان در این دوره‌ها کتاب‌های جدیدالتألیف را آموزش می‌بینند.

مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش از تألیف و ارائه کتاب «همراه هنرجو» برای مدت سه سال تحصیل دانش‌آموزان در شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش و از پایه دهم خبر داد و گفت: این کتاب از مهر سال جاری وارد چرخه آموزش شده و به عنوان کاری نو ارائه می‌شود، این کتاب، کتابچه‌ای است که در خروجی محتوای سایر کتاب‌ها قرار دارد و همیشه در هنگام کار و انجام تکالیف همراه هنرجویان است و بحث حافظه‌محوری در این مسیر کنار گذاشته می‌شود تا هنرجویان دیگر اضطراب از حفظ کردن فرمول‌ها را نداشته باشند.

وی گفت: از رسانه‌ها درخواست می‌کنیم جایگاه آموزش‌های فنی‌وحرفه‌‌ای را بیشتر مدنظر قرار داده و در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی فرهنگیان

 

 

مطالب ویژه برای دهمی ها

گام به گام دهم

بارم بندی دهم

کتاب های درسی پایه دهم

دانلود گام به گام دهم

بارم بندی دهم

مشاهده مطلب

نمونه سوالات امتحانی دهم

دی وی دی های آموزشی دهم

کانال تلگرام دهمی ها

نمونه سوال دهم

دی وی دی های دهم

کانال تلگرام دهم

 
با دوستانتان به اشتراک بگذارید
ارسال دیدگاه

لطفا همه فیلدها را پر کنید

CAPTCHA


نظرات ثبت شده

مقالات ویژه
آرشیو


مقالات پربازدید
آرشیو


آخرین مقالات
آرشیو


بازدید امروز: 14131

بازدید هفته: 96250

بازدید ماه: 508442

کلیه حقوق سایت متعلق به مدیر سایت میباشد.